Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hry a hračky

28. 2. 2007

Ahojíček ne téhle stránečce se dozvíte hodně nápadu na různé hry a hračky. Některé jsou moje nápady, ale s některými jste mi pomohli Vy, jelikož zde probíhala soutěž. Ta je sice zrovna TEĎ ukončena, ale přesto můžete dál psát své nápady :-) Soutěž vyhrála Gabriela Radvanská z Bystřice, jelikož se nám mocinky líbil nápad s těma papírama a hodláme ho vyzkoušet :-) Blahopřejeme Gabčo, každým dnem by ti měl přijít dopis a obrázky morčátek :-)

Morčátko z přírody rozhodně není zvyklé na nudu,a tak byste mu  i u vás doma v "zajetí" měli dopřát dostatek možností na vybití energie. Vhodným způsobem jsou hračky, které můžete umístit do výběhu nebo do klece. Takřka nutností jsou hračky pro osamělá morčátka a velmi vhodné jsou i pro morčátka žíjících ve skupinách.

Morče ve volné přírodě největší část dne stráví hledáním potravy, proto by se hračky měly stavět na této znalosti. Pro morčátko bude i příjemnější, když bude po právu odměněno pamlskem.

Balíček plný dobrot-do papírového ubrousku zabalíme nejoblibenější pamlsek (okurku! okurku!). A zhotovený balíček zavěsíme do klece či do výběhu. Balíček závěste do takové výšky aby na něj morčátka došáhla z postoje na zadních nožkách.Toto jsem vymyslela sama a u holčiček se to osvědčilo. Hlavně teda u Ginninky jelikož Collynka jí radši z mističky.

Roura-použít můžete buď rozřezanou pet láhev a nebo ruličku od toaletního papíru. Kraje ucpěte senem a dovnitř dejte nějaký pamlsek. Alternativou je tunel, který funguje na stejném principu, jen bez ucpaných krajů.

Špízy-na špejli nebo na provázek napíchejte nebo navlečte střídavě různé druhy pamlsků. V případě první možnosti špejli píchněte do rozpůlené brambory, v případě druhé možnosti zavěste provázek do klece stejně jako u balíčku plného dobrot.

Mrkvovač- do hrdla pet lahve dejte silnou mrkev tak aby ji morčátka nemohli vztáhnout a lahev přidělejte napevno ke kleci či k výběhu.

Síto-každy doma jistě máte síto na vaření nebo na písek, vypujčte si ho a do dírek nastrkejte mlíčáky popřípadě jinou travinu. Morče ji bude vytahovat, a tak se zabaví.

Opičí dráha-Určitě máte doma každý nějaké dětské kostičky. Postavte z nich morčátku opičí dráhu. Postavit můžete tunely, mosty nebo ohraničené dráhy. Do ,,opičí dráhy" jim poschovávejte jejich nejoblíbenější pamlsky. Například okurku...atd. Za nápad děkujeme Káje :-)

Test šikovnosti- Dejtena zem červený a černý papír(klidně i jiné barvy).Když morčátka zůstanou na tom červeném chvilku stát,tak je odměňte...Když ale půjdou na ten černý nic jim nedejte...Takhle se morčátko aspoň trochu zamyslí kam vůbec leze :-D Takže když je pak pustíte do výběhu půjdou na červenou podložku.Je to proto,že ví,že jim tam dámte nějakou pochoutku... Můžete pokaždé dát tu červenou a černou podložku na jiné místo...

Tajuplná rulička-vezměte si ruličku od papírových ubrousků(ta je delší)nebo od toaletního papíru a na jedné straně ji rozřízněte.Potom ji napěchujte dobrůtkami a vložte do klece nebo výběhu.Prořízlá je proto aby si zvlášt hodně zvědavá morčátka neublížila při lovení pamlsků :-)

SOUTĚŽ: napište svůj návrh na hračku! Nejlepší nápad bude odměněn. Návrhy pište do komentářů.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

otázka?????

(DOMINIKA, 9. 12. 2016 8:41)

Když dám ruličku od toaletního papíru nebude to morče okusovat? A nestane se mu nic??????

dobrutky

(eliska urbanska, 26. 10. 2016 12:36)

Na provazek,navliknete pamlsky z dirkou,mrkev,okurku atd.privazteto a byto bylo napnute morcatka jsi stim radi hrajou

Hračka

(Anička, 6. 8. 2016 16:04)

Tak už ji mám je zkvělá!!!

Moje morče

(Anička, 6. 8. 2016 16:02)

Ahoj, děkuju ti za dobré nápady na hračky pro morčata.Určiě nějaký použiju.

Hracka

(Vika, 7. 4. 2016 9:29)

Do rulicky dajte mrkvu a inú zeleninu a priveste rulicky o klietku

schody

(natálie, 8. 12. 2010 14:37)

každí má doma kostky na hraní postavte morčátku schody a nahorů dejte třeba jablko okurek banán

Re: schody

(Esis, 29. 10. 2015 13:32)

Ale když spadne (což se může snadno stát, když třeba uklouzne), tak si ublíží. Ale jinak je to dobrý nápad. ;o)

Kartonová prolézačka

(Lucka, 10. 7. 2015 18:09)

Výroba....
- potřeby: karton, barvičky, nůžky květináč, provázek a samozřejmě pamlsky!
- do katrony vystřihneme různé díry
- další možností je vystřihnout tři díry - jakoby oči a pusu, či díru do tvaru morčátka
- díra nesmí zasahovat až dolů, ideální je asi tak deset cm od spodka kartonu
- když máme hotové díry, rozřízneme cca. pět cm od kraje spodek kartonu
- naohýbáme tak aby karton stál a podepřeme například květináček
- dokreslíme detajly a rozvěsíme do prostřed každé díry pamlsek na provázku

morče

(Lucka , 1. 2. 2014 12:41)

No skvely : )

Supeeeer

(adelinka, 29. 5. 2013 18:47)

Supeeer nápady hned vyskouším faaaaakt jo moc děkuji

Soutěž

(Gábina, 7. 1. 2012 19:34)

,,Soutěž vyhrála Gabriela Radvanská z Bystřice, jelikož se nám mocinky líbil nápad s těma papírama a hodláme ho vyzkoušet :-) Blahopřejeme Gabčo, každým dnem by ti měl přijít dopis a obrázky morčátek :-) ,,

Až dnes jsem zjistila, že jsem vyhrála..Což mě mile překvapilo, ale dopis s obrázky nedorazil :-(

Re: Soutěž

(admin, 8. 3. 2013 20:41)

Aha, Gabi, to je nám líto :(, tak to nevím, kde došlo k chybě, pokud bys měla ještě zájem o nápravu, napiš sem na sebe kontakt :)
pozdravuj morčátka :*

Nic moc

(chs od nelias, 8. 3. 2013 13:59)

Příjdemy tzo takové nepraktické a takové, nebecpečné!

Wow

(maria, 26. 4. 2012 19:51)

páni to je užasný moje morče je s těch nápadů uplně nadšení!!!!!!!

jake morcatko

(Magdik, 12. 3. 2011 19:34)

Ahoj . Jake myslite ze je lepsi morcatko ladkosrste nebo dlouhosrste?

Re: jake morcatko

(mourek, 25. 2. 2012 10:00)

To je úplně jedno. My máme obě a je s nimi obrovská zábava nehledě na to, jakou mají srst. Dlouhosrsté musíš často česat, ale když si na to morč zvikne již v raném věku, je to brnkačka.

Moje hračka

(terka, 9. 12. 2011 19:34)

Ahoj, já dělám v pokoji mému morčátku Aidince výběh z krabic od různých her. Postavím je tak, aby z nich měla bludiště. Do různých slepých koutů dám piškoty a ona tam všude vesele poskakuje. Taky hrozně ráda ty krabice schazuje. Vždycky když je schodí tak se na mě koukne jestli jí "vynadám", ale to nejde, protože je hrozně roztomilá. Pak z toho začne být ještě veselejší. Taky si pamatuje, která krabice jde snadno schodit a pak "demoluje" jenom tu jednu (občas si k tomu přidá ještě druhou).

Odpočívadlo....

(Kačka, 17. 3. 2007 13:40)

Nemám sice návrh na hračku ale na takové odpočívadlo!!!!
Vememe si nějakou látku (nejlepší je pružná)obdélníkového tvaru a připneme ji třeba ke kleci!!Jak si na ni morčátko vyleze, bude mít jako-by postýlku nebo se může schovat pod ni!!Já jsem to sice ještě nevyskoušela protože zatím morčí nemám ale až budu mít tak to určitě vyzkouším!!!!

Re: Odpočívadlo....

(Terka, 27. 3. 2011 17:05)

Já to odpočívadlo zkoušela a mě to vždycky morčátko počůralo, tak co mám dělat teď? Mhm..........................?

morče

(morče, 29. 10. 2010 13:14)

nikdy mě nenapadlo neco takového vyrobit určitě to zkusím