Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hry a hračky

28. 2. 2007

Ahojíček ne téhle stránečce se dozvíte hodně nápadu na různé hry a hračky. Některé jsou moje nápady, ale s některými jste mi pomohli Vy, jelikož zde probíhala soutěž. Ta je sice zrovna TEĎ ukončena, ale přesto můžete dál psát své nápady :-) Soutěž vyhrála Gabriela Radvanská z Bystřice, jelikož se nám mocinky líbil nápad s těma papírama a hodláme ho vyzkoušet :-) Blahopřejeme Gabčo, každým dnem by ti měl přijít dopis a obrázky morčátek :-)

Morčátko z přírody rozhodně není zvyklé na nudu,a tak byste mu  i u vás doma v "zajetí" měli dopřát dostatek možností na vybití energie. Vhodným způsobem jsou hračky, které můžete umístit do výběhu nebo do klece. Takřka nutností jsou hračky pro osamělá morčátka a velmi vhodné jsou i pro morčátka žíjících ve skupinách.

Morče ve volné přírodě největší část dne stráví hledáním potravy, proto by se hračky měly stavět na této znalosti. Pro morčátko bude i příjemnější, když bude po právu odměněno pamlskem.

Balíček plný dobrot-do papírového ubrousku zabalíme nejoblibenější pamlsek (okurku! okurku!). A zhotovený balíček zavěsíme do klece či do výběhu. Balíček závěste do takové výšky aby na něj morčátka došáhla z postoje na zadních nožkách.Toto jsem vymyslela sama a u holčiček se to osvědčilo. Hlavně teda u Ginninky jelikož Collynka jí radši z mističky.

Roura-použít můžete buď rozřezanou pet láhev a nebo ruličku od toaletního papíru. Kraje ucpěte senem a dovnitř dejte nějaký pamlsek. Alternativou je tunel, který funguje na stejném principu, jen bez ucpaných krajů.

Špízy-na špejli nebo na provázek napíchejte nebo navlečte střídavě různé druhy pamlsků. V případě první možnosti špejli píchněte do rozpůlené brambory, v případě druhé možnosti zavěste provázek do klece stejně jako u balíčku plného dobrot.

Mrkvovač- do hrdla pet lahve dejte silnou mrkev tak aby ji morčátka nemohli vztáhnout a lahev přidělejte napevno ke kleci či k výběhu.

Síto-každy doma jistě máte síto na vaření nebo na písek, vypujčte si ho a do dírek nastrkejte mlíčáky popřípadě jinou travinu. Morče ji bude vytahovat, a tak se zabaví.

Opičí dráha-Určitě máte doma každý nějaké dětské kostičky. Postavte z nich morčátku opičí dráhu. Postavit můžete tunely, mosty nebo ohraničené dráhy. Do ,,opičí dráhy" jim poschovávejte jejich nejoblíbenější pamlsky. Například okurku...atd. Za nápad děkujeme Káje :-)

Test šikovnosti- Dejtena zem červený a černý papír(klidně i jiné barvy).Když morčátka zůstanou na tom červeném chvilku stát,tak je odměňte...Když ale půjdou na ten černý nic jim nedejte...Takhle se morčátko aspoň trochu zamyslí kam vůbec leze :-D Takže když je pak pustíte do výběhu půjdou na červenou podložku.Je to proto,že ví,že jim tam dámte nějakou pochoutku... Můžete pokaždé dát tu červenou a černou podložku na jiné místo...

Tajuplná rulička-vezměte si ruličku od papírových ubrousků(ta je delší)nebo od toaletního papíru a na jedné straně ji rozřízněte.Potom ji napěchujte dobrůtkami a vložte do klece nebo výběhu.Prořízlá je proto aby si zvlášt hodně zvědavá morčátka neublížila při lovení pamlsků :-)

SOUTĚŽ: napište svůj návrh na hračku! Nejlepší nápad bude odměněn. Návrhy pište do komentářů.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

virtualnimorcata.blog.cz

(verka, 4. 6. 2007 14:16)

mno já sem jim udělala domeček s chevy a prolézačky a udělala jsem jim schůdky takže mají akvárko v klec ve které spinkají a v tom akvárku (velkém)mají díru v které je zastrčena rulička a na druhé straně mají akvárko menší.......toto je jejich příbytek pošlu fotku ale nevym kam????

RE: MŮJ BLOGIS

(andy, 1. 6. 2007 13:46)

Ahojík, samozřejmě se juknu :-)

RE: SUPER HRA(je to fakt bomba)

(andy, 1. 6. 2007 13:45)

Hm, to je teda skvělý, ale tohle je stránka o morčatech!!

OPRAVA

(GAGISKA, 27. 5. 2007 10:51)

Pardon, králíček není Tereka ale TereZka a je to moje milovaná králíčí holčinka...

2mkkm2.sblog.cz
Díííííííííík!

MŮJ BLOGIS

(GAGISKA, 27. 5. 2007 10:49)

Ahoj! Jestli Vás zajímají morčátka, králíčci a křečci tak navštivte můj blog - Ten je jenom o nich!
Já sama mám králíčka Tereku, křečka Freddieho a budu mít i morčátko!!!

2mkkm2.sblog.cz

SUPER HRA(je to fakt bomba)

(Mojito, 27. 5. 2007 10:47)

Kdo ji chce znat tak ať si trhne!:-))

RE: hry

(andy, 17. 5. 2007 13:40)

Zajímavé. Kdzžtak to ještě upřesni :-)

RE: vika

(andy, 17. 5. 2007 13:39)

To je dobře, že máš Lilinku ráda, pozdravuj ji a děkuji za pochvalu :-)

hry

(lalala, 17. 5. 2007 8:15)

hraju si snima na schovku.

neviem

(vika., 16. 5. 2007 21:11)

ahojte.mam iba 13 rokob a uz mam morca vola sa Lili.mam ju velmi rada a tie hry sa mi zdaju byt perfektne.

RE: nápady , pro andy

(andy, 9. 5. 2007 11:27)

holky, moc děkuji:-)

nápady

(Bajka, 5. 5. 2007 12:42)

Supr hry a hračky!!!! Určitě je využiju!!!

pro andy

(morčochováč, 2. 5. 2007 20:26)

Fakt senzační nápady. Moje morčátka si strašně ráda hrají a tvoje nápady určitě ocení :)

RE: pomoc pomoc

(andy, 10. 4. 2007 13:42)

strach odstraníš trpělivosti a pamlsky. Co se týče pohybu použij nápad zasiskakaki.

vodítko

(zaziskakaki, 9. 4. 2007 18:17)

vezměte si provázek a navlíknete na něj nejoblíbenější pochoutku morčete a začnete s tím provázkem před morčetem chodit a ona za vámi...tak si uděláte kráásnou procházku....po pár krocích morče odměňte ať se na to příště nevykašle !!!!! když to budete často opakovat,tak za vámi bude vaše morče běhat kamkoliv se hnete
e-mail Zuzisha@seznam.cz

pomoc pomoc

(Zaziska, 9. 4. 2007 18:10)

prosím kdo ví jak přimět morče aby se začalo hýbat a mooc se nebálo????? napisajte mi na zazi.zaza@seznam.cz dííííík

RE: Do soutěže-Nápad

(andy, 23. 3. 2007 13:46)

Pěkný nápad :)Až bude čas napíšu ha tam :-)

Do soutěže-Nápad

(Anďa+Lussy, 22. 3. 2007 15:34)

Já zbírám krabice od bot,repráku atp.-pak z to poslepuju a Lussy si skáče na to do vnitř,má tam tunýlky a je to takovej zámek pro morče!

Anďa+Lussy

Vůbec ne...

(Kačka, 19. 3. 2007 14:22)

Ne nevadilo by mi to spíš bych byla ráda když to někdo zkusí!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RE: Odpočívadlo

(andy, 19. 3. 2007 13:45)

fakt super nápad - škoda jen že mý holky bydlí v terárku, tam by to asi přidělat nešlo. Vadilo by ti kdybych ten tvůj nápad napsala nahoru mezi ostatní nápady?