Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hry a hračky

28. 2. 2007

Ahojíček ne téhle stránečce se dozvíte hodně nápadu na různé hry a hračky. Některé jsou moje nápady, ale s některými jste mi pomohli Vy, jelikož zde probíhala soutěž. Ta je sice zrovna TEĎ ukončena, ale přesto můžete dál psát své nápady :-) Soutěž vyhrála Gabriela Radvanská z Bystřice, jelikož se nám mocinky líbil nápad s těma papírama a hodláme ho vyzkoušet :-) Blahopřejeme Gabčo, každým dnem by ti měl přijít dopis a obrázky morčátek :-)

Morčátko z přírody rozhodně není zvyklé na nudu,a tak byste mu  i u vás doma v "zajetí" měli dopřát dostatek možností na vybití energie. Vhodným způsobem jsou hračky, které můžete umístit do výběhu nebo do klece. Takřka nutností jsou hračky pro osamělá morčátka a velmi vhodné jsou i pro morčátka žíjících ve skupinách.

Morče ve volné přírodě největší část dne stráví hledáním potravy, proto by se hračky měly stavět na této znalosti. Pro morčátko bude i příjemnější, když bude po právu odměněno pamlskem.

Balíček plný dobrot-do papírového ubrousku zabalíme nejoblibenější pamlsek (okurku! okurku!). A zhotovený balíček zavěsíme do klece či do výběhu. Balíček závěste do takové výšky aby na něj morčátka došáhla z postoje na zadních nožkách.Toto jsem vymyslela sama a u holčiček se to osvědčilo. Hlavně teda u Ginninky jelikož Collynka jí radši z mističky.

Roura-použít můžete buď rozřezanou pet láhev a nebo ruličku od toaletního papíru. Kraje ucpěte senem a dovnitř dejte nějaký pamlsek. Alternativou je tunel, který funguje na stejném principu, jen bez ucpaných krajů.

Špízy-na špejli nebo na provázek napíchejte nebo navlečte střídavě různé druhy pamlsků. V případě první možnosti špejli píchněte do rozpůlené brambory, v případě druhé možnosti zavěste provázek do klece stejně jako u balíčku plného dobrot.

Mrkvovač- do hrdla pet lahve dejte silnou mrkev tak aby ji morčátka nemohli vztáhnout a lahev přidělejte napevno ke kleci či k výběhu.

Síto-každy doma jistě máte síto na vaření nebo na písek, vypujčte si ho a do dírek nastrkejte mlíčáky popřípadě jinou travinu. Morče ji bude vytahovat, a tak se zabaví.

Opičí dráha-Určitě máte doma každý nějaké dětské kostičky. Postavte z nich morčátku opičí dráhu. Postavit můžete tunely, mosty nebo ohraničené dráhy. Do ,,opičí dráhy" jim poschovávejte jejich nejoblíbenější pamlsky. Například okurku...atd. Za nápad děkujeme Káje :-)

Test šikovnosti- Dejtena zem červený a černý papír(klidně i jiné barvy).Když morčátka zůstanou na tom červeném chvilku stát,tak je odměňte...Když ale půjdou na ten černý nic jim nedejte...Takhle se morčátko aspoň trochu zamyslí kam vůbec leze :-D Takže když je pak pustíte do výběhu půjdou na červenou podložku.Je to proto,že ví,že jim tam dámte nějakou pochoutku... Můžete pokaždé dát tu červenou a černou podložku na jiné místo...

Tajuplná rulička-vezměte si ruličku od papírových ubrousků(ta je delší)nebo od toaletního papíru a na jedné straně ji rozřízněte.Potom ji napěchujte dobrůtkami a vložte do klece nebo výběhu.Prořízlá je proto aby si zvlášt hodně zvědavá morčátka neublížila při lovení pamlsků :-)

SOUTĚŽ: napište svůj návrh na hračku! Nejlepší nápad bude odměněn. Návrhy pište do komentářů.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE: všichni

(ANDY@colly, 19. 8. 2009 18:17)

moc děkujem za přízeň a vaše nápady na výrobu dalších hraček

seno

(rider10, 15. 3. 2009 16:20)

Vezmete si provázek a seno. Seno dáte do ruličky,
tak aby se dalo na konci svazat.Svazeteho, pak ho pověsite. Tak aby na neho morčatko dosahlo když se trochu zvedne.Davejte seno pokažde vyš aby se morčátko naučilo stat na zadnich tlapkach.
KDYBI NECHTĚLI ŽRAT SENO??? Dejte jim misto sena nějaky pamsek

seno

(rider10, 15. 3. 2009 16:20)

Vezmete si provázek a seno. Seno dáte do ruličky,
tak aby se dalo na konci svazat.Svazeteho, pak ho pověsite. Tak aby na neho morčatko dosahlo když se trochu zvedne.Davejte seno pokažde vyš aby se morčátko naučilo stat na zadnich tlapkach.
KDYBI NECHTĚLI ŽRAT SENO??? Dejte jim misto sena nějaky pamsek

RE:mám nápad

(Nika@Ginny, 3. 3. 2009 15:57)

Jů to je dobrej nápad taky si ho vyzkouším! :-)

mám nápad

(Brača, 12. 10. 2008 19:03)

Mám morčátko Bonyhoa Králíčka má moje sestra,jenže když jsme přijeli ze školy jsme měli totiz den mazlíčků:tak pořád pokníkávali a skoušeli jsme všechno tak nic nezabralo tak jsem si vzala 3 krabice od bot jednu podruhém jsem dala vodorovně vedle sebe vzala jsem si kružítko a nůžky do 1 krabice jsem na jednu stranu vystřihla 1 díru aby si do té krabice mohlo vlízt pak jsem tu krabici otočila tak aby dlouhá strana byla směrem nahoru předkreslila jsem si další díru na pravo a vystřihla jsem si to a přilepila a dělala jsem to tak aby to skončila zase na pravé straně a vylezem

RE: prd

(andy&colly, 16. 5. 2008 12:09)

jestli se ti nelíbí naše logo, tak si na svůj blog dej lepší. a nekritizuj jenomv

RE: Kiki

(andy&colly, 16. 5. 2008 12:08)

nikdo tě nenutí, aby si mé nápady zkoušel/a jestli ti nevyhovují, alae mým morčátkům se líbí.

prd

(komando, 14. 5. 2008 17:06)

hnusný logo vyfot si svoje morce

prd

(komando, 14. 5. 2008 17:05)

nová hračka nej udělejte kuličku s dírami aby se dela otvírat a do ní dejte pamlsek a uvidíte jak morče bude chtít dostat pamlsek ven

souhlas

(kiki, 3. 5. 2008 18:00)

ja souhlasim s kacikem to bych svemu milackovi vzivote neudelala cely blog a tve napady jsou trochu mimo chudacci tve morcata

RE:

(andy@colly, 10. 12. 2007 13:52)

Mocinky všem děkujeme za nápady i za pochvaluy:-) Děkujeme že s náma zůstaváte

WIKI

(LUCKA, 9. 12. 2007 13:10)

AHOJI CO TADY PISETE JE FAKT DOBRY TAK ZATIM PUSINKY MOJE

WIKI

(LUCKA, 9. 12. 2007 13:10)

AHOJI CO TADY PISETE JE FAKT DOBRY TAK ZATIM PUSINKY MOJE

hračka pro morče

(Elda, 7. 11. 2007 7:54)

dobrý je když morče někde běhá přikrejt ho ručníkem a jeden konec nadzvednout nebo tam něco dát aby morče mohlo kdykoliv s pot ručníku vyběhnout,nebo mu udělejte překážkovou dráhu a nanějaké místo dejte např.kousek okurky ale přet tim stou okurkou jeďte po zemi aby tam zanechala svoji vůni až na to místo kam chcete okurku schovat morče pek vypuste na začátku kde už ucítí okurku a pude po její vůni je to osvěčený moje morče ji pokaždé najde ať je najakém koliv místě.

Hračka

(katka, 17. 10. 2007 21:21)

Domeček
Udělejte si ze sena domek.
Dejte seno na hromádku a už je domek.
Smotejte koberec a máte rouru.
Ohrádka
Vršek klece dejte na trávu a máte ohrádku.
Domek
Máte třeba ¨krabici a udéláte do ní díru a máte domek.
Cihla je dobrá na lození.

Sisi a Šušu

(Denisa, 8. 9. 2007 12:36)

ahoj :) vyskoušela sem ten nápad s ruličko od toaletního papíru a mím morčátkům se to moc líbilo doprostřed sem dala mrkev a otvory ucpala senem pak si ruličkou probíhali a zabavili se tak aspon na hodinu :)

Super !

(Carol + Fleur, 31. 8. 2007 12:30)

Určitě hračky využijeme :)

Naše hračka jest:

Pokud máme doma děrovanou cihlu,tak je to nejlepší...do dírek dáme oblíbený pamlsek a cihlu dáme na stojato...morčátka se zabaví :-)

Návrh

(Emily, 5. 7. 2007 16:09)

Já jsem si vzala karton.a postavila jsem boudičku,pak jsem si vzala ruličku od toaletního papíru a viřízla v boudičce dírku aby tam přesně rulička zapadla.na druhý konec ruličky jsem postavila prolejzačky.Mojemu morčátku se to moc líbí......třeba se to bude líbit i vašim když to vyzkoušíte...PS:když máte jen kusy kartonu slepte to izolepou,ale pevně aby to morčátko nepřeousalo:)
e-mail: mala.blondynka7@seznam.cz

RE: virtualnimorcata.blog.cz

(andy, 5. 6. 2007 13:39)

Dobrý nápad :-) Fotku pošli na email: andreapa@seznam.cz

virtualnimorcata.blog.cz

(wikišek, 4. 6. 2007 14:38)

ahoj podívejte se na můj blogísek je o zžvířátkách a jsou tam výstavy a soutěže atd....