Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hry a hračky

28. 2. 2007

Ahojíček ne téhle stránečce se dozvíte hodně nápadu na různé hry a hračky. Některé jsou moje nápady, ale s některými jste mi pomohli Vy, jelikož zde probíhala soutěž. Ta je sice zrovna TEĎ ukončena, ale přesto můžete dál psát své nápady :-) Soutěž vyhrála Gabriela Radvanská z Bystřice, jelikož se nám mocinky líbil nápad s těma papírama a hodláme ho vyzkoušet :-) Blahopřejeme Gabčo, každým dnem by ti měl přijít dopis a obrázky morčátek :-)

Morčátko z přírody rozhodně není zvyklé na nudu,a tak byste mu  i u vás doma v "zajetí" měli dopřát dostatek možností na vybití energie. Vhodným způsobem jsou hračky, které můžete umístit do výběhu nebo do klece. Takřka nutností jsou hračky pro osamělá morčátka a velmi vhodné jsou i pro morčátka žíjících ve skupinách.

Morče ve volné přírodě největší část dne stráví hledáním potravy, proto by se hračky měly stavět na této znalosti. Pro morčátko bude i příjemnější, když bude po právu odměněno pamlskem.

Balíček plný dobrot-do papírového ubrousku zabalíme nejoblibenější pamlsek (okurku! okurku!). A zhotovený balíček zavěsíme do klece či do výběhu. Balíček závěste do takové výšky aby na něj morčátka došáhla z postoje na zadních nožkách.Toto jsem vymyslela sama a u holčiček se to osvědčilo. Hlavně teda u Ginninky jelikož Collynka jí radši z mističky.

Roura-použít můžete buď rozřezanou pet láhev a nebo ruličku od toaletního papíru. Kraje ucpěte senem a dovnitř dejte nějaký pamlsek. Alternativou je tunel, který funguje na stejném principu, jen bez ucpaných krajů.

Špízy-na špejli nebo na provázek napíchejte nebo navlečte střídavě různé druhy pamlsků. V případě první možnosti špejli píchněte do rozpůlené brambory, v případě druhé možnosti zavěste provázek do klece stejně jako u balíčku plného dobrot.

Mrkvovač- do hrdla pet lahve dejte silnou mrkev tak aby ji morčátka nemohli vztáhnout a lahev přidělejte napevno ke kleci či k výběhu.

Síto-každy doma jistě máte síto na vaření nebo na písek, vypujčte si ho a do dírek nastrkejte mlíčáky popřípadě jinou travinu. Morče ji bude vytahovat, a tak se zabaví.

Opičí dráha-Určitě máte doma každý nějaké dětské kostičky. Postavte z nich morčátku opičí dráhu. Postavit můžete tunely, mosty nebo ohraničené dráhy. Do ,,opičí dráhy" jim poschovávejte jejich nejoblíbenější pamlsky. Například okurku...atd. Za nápad děkujeme Káje :-)

Test šikovnosti- Dejtena zem červený a černý papír(klidně i jiné barvy).Když morčátka zůstanou na tom červeném chvilku stát,tak je odměňte...Když ale půjdou na ten černý nic jim nedejte...Takhle se morčátko aspoň trochu zamyslí kam vůbec leze :-D Takže když je pak pustíte do výběhu půjdou na červenou podložku.Je to proto,že ví,že jim tam dámte nějakou pochoutku... Můžete pokaždé dát tu červenou a černou podložku na jiné místo...

Tajuplná rulička-vezměte si ruličku od papírových ubrousků(ta je delší)nebo od toaletního papíru a na jedné straně ji rozřízněte.Potom ji napěchujte dobrůtkami a vložte do klece nebo výběhu.Prořízlá je proto aby si zvlášt hodně zvědavá morčátka neublížila při lovení pamlsků :-)

SOUTĚŽ: napište svůj návrh na hračku! Nejlepší nápad bude odměněn. Návrhy pište do komentářů.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE: Zkusim to taky :)

(andy, 19. 3. 2007 13:43)

tak to jsem moc ráda, že to chceš vyzkoušet :-)

RE: pro Andy...

(andy, 19. 3. 2007 13:41)

je to jedno, buď použiješ nepotištěný papír nebo papírový ubrousek, ale do ubrousku se to líp balí. Neublíží mu ani jedno :-)

Zkusím to taky ;)

(Timušek a Denčík =), 16. 3. 2007 18:31)

Jůů super nápady :)) Hned zkusím ten s tím balíčkem :) Super!

pro Andy....

(Kačka, 16. 3. 2007 13:49)

To jsem nevěděla a dává se papírový ubrousek nebo normální papír?????

RE:Chci se zeptat...

(andy, 16. 3. 2007 13:47)

Je sice velmi pravděpodobné, že morče ubrousek sežere, ale tomu ani v nejmenším neuškodí :-) Dokonce jsem četla, že obsahuje potřebnou glukozu. Vždyť s emorčatům (i křečkům...atd) běžně na okusování dávají například ruličky od toaleťáku a ubrousek má podobné složení :-)

Chci se zeptat...

(Kačíka, 15. 3. 2007 15:21)

Balíček plný dobrot je super nápad ale nesežere morče i ten ubrousek???


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4