Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leden

16. 1. 2007

                                     Leden-měsíc nachlazení

    Leden je měsícem studeným a proto jsou velmi častá různá nachlazení, která se někdy nevyhnou ani vašim chlupatým mazlíčkům. Nejlepší je rozhodně nemocím předcházet.

     Prvním krokem by mělo být zamezení průvanu a udržení stále teploty nad 10 stupni celsia. (rozhodně by teplota neměla naráz klesnout). Vhodné je-hlavně v chladnějších místnostech-domečky vycpat senem, popřípadě zvýšit vrstvu podestýlky.

      Pokud náhodou morčátko přeci jen nachladne začne se to projevovat kýcháním, pokašláváním a ve vážnějších případech i výtokem z nosu, zalepenýma očima, apatií a nechutí k jídlu (cože? to se nám fakt může stát?).

      První pomocí při nachlazení je TEPLO! Dále zamezíme průvanu. Můžeme nechat morčátka inhalovat heřmánkový čaj nebo do vody přidat vitamíny. Pokud se ke kýchání přidá výtok a stav se nelepší, radši zajděte k veterináři.

Tak a nakonec bych všem (hlavně morčátkům) chtěla popřát hodně zdraví.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Inhalovat?

(Denisa, 8. 9. 2007 12:04)

ahoj já mám morče mám ho tři dny a chcu se na všechno nachystat jak mám s morčátkem inhalovat kdyby bylo nachlazené? prosím odepisuj na Denisa.Hruba@seznam.cz díky :)

Nemoc

( martin, 12. 7. 2007 10:52)

diky za radu uz mam morce pul roku ale nestalo se mu to

RE: Všem...

(andy, 21. 2. 2007 11:18)

tak doufám, že už jste zdravé :-)

Všem...

(Scooby a Muffi, 1. 2. 2007 15:24)

JJ,tohle je pravda...Kdysi jsme byly taky nachlazené,ale ještě,že je naše pánička veterinářka,protože by to asi nedopadlo dobře...