Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběhy

27. 4. 2007

Morčata v přírodě celý den běhají a shánějí si potravu, v kleci sice jídlo dostanou, ale o pohyb by rozhodně přijít neměli, jelikož to posiluje nejen fyzickou ale i psychickou kondici vašeho chlupáčka. Proto byste chlupáčky měly denně pouštět alespoň na hodinu do výběhu.V zásadě existují tři způsoby, kam morčátko pouštět běhat.

1) Volný výběh po

 bytě

2) Výběh na zahradě

3) Výběh z krabic

1) Volný výběh po bytě je velice vhodným způsobem. Morčátka mají hodně místa a můžou se neomezeně pohybovat na druhou stranu je tento způsob výběhu dost nebezpečný (hrozí přiskřipnutí dveřmi, kousání kabelů, napadení jinými zvířaty..atd) Rozhodně nezapomeňte na znepřistupnění škvír mezi nabytkem třeba lepenkou. Já osobně jsme tento způsob též využívala, ale po jedné velmi nepříjemné zkušenosti jsem od této metody upustila. ( schovaly jsme se paničce za ledničku a nenechaly se ani vlákat pamlskem ani násilím vytáhnout a zůstaly jsme tam celou noc :-))

2) Výběh na zahradě je velice vhodný hlavně v létě. Rozhodně ale nesmíte nechat morčátko běhat jen tak volně. Buď ho pouštějte do ohrádky, kterou si buď sami vyrobíte a nebo zakoupíte v ZOO shopu a nebo ho dejte do vrchní části klece. Nevýhoda druhé možnosti je v tom, že výběh není moc velký. Já osobně ji ale také využívám. Rozhodně vždy dbejte na to, aby se morčátko mohlo schovat před žárem poledního slunce. Také dejte pozor na zvířata!

3) Výběh z krabic je velmi vhodným řešením  a já sama ho hojně využívám. Potřebovat budete pár menších (nebo jednu velkou) papírových krabic. Dohromady by měl výběh měřit minimálně 1000cm2. Výhoda této metody spočívá v bezpečnosti. Problémem by ale mohla být skladnost a to, že ji morčátka pročůraji.

Ve výběhu by rozhodně neměli chybět hračky (viz. hry a hračky) a pokud zde rozházíte pamlsky bude průzkum zajímavější.

                                                                                  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

skutečnost

(Terka, 21. 7. 2011 12:01)

Já Dindínka pouštím po celém bytě.Je to morčák,kterému jsou 2 roky a kabely mu nechutnají,protože nnikdy se je nepokoušel kousat.Doma už jsme zvyklí,takže se díváme kam šlapeme a kde zavíráme dveře,ale určitě máš i tak pravdu!

čau

(morče, 4. 10. 2008 19:35)

já je nechávám přes zimu ve skleníku tak je vždycky pustím na chvílu nějaký morče a si tam běhá a jak byla letošní zima tak sem jednomu morčeti udělal díru v kleci a vždycky bylo v kleci a když chtělo tak s e šlo proběhnout