Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postrojky

27. 4. 2007

POSTROJKY

Začíná léto a i vaši miláčci touží být na čerstvém vzduchu (nebo spíš u čerstvé travičky:-)).Nebaví vás pořád stěhovat výběh z místa na místo za lepší a delší travičkou? Jednou z možností je morčecí postrojek,ale jestli jste starostlivý chovatel, hned vás napadne otázka:Jsou postrojky ale pro morčátka vhodné?

Jsou postrojky ale pro morčátka vhodné? Tak tato otázka je opravdu velmi častá a já se na ní teď pokusím odpovědět, takže především každé morčátko snáší každou situaci úplně jinak, morčátka jsou totiž velci individualisté (každé má jinou povahu) a tak se nedivte, že vám jedna kamarádka řekne, že morčata postrojky milují a druhá, že z nich mají panický strach.

Jestli je postrojek vhodný právě pro vaše morče tak to vám nepovím. To si musíte zjistit sami. Nejlepším řešením jak to zjistit, je si to vyzkoušet. Aby jste ale nemusely postrojek kupovat, stačí si ho na chvíli půjčit třeba od kamarádky (my jsme si ho vyrobily sami z uháčkovaných řetízků).

Poprvé ''oblečen''

Než vaše morče poprvé do postrojku oblečete, je potřeba aby si na něj zvyklo. Proto mu dejte mlíčak, nebo jinou pochoutku (a né jen jednu:-))v přítomnosti postrojku(v případě postrojku ze zverimexu, sundejte rolničku, aby se morčátko poprvé nebálo). Když morčátko papá můžete mu ho dát očichat, aby mu už jeho pach nebyl tak cizí(pokud je vaše morčátko bojácné, můžete postrojek potřít senem nebo čerstvou travičkou(a néjen potřít:-)). Když i tohle se obejde bez vyplašeného útěku je ten pravý čas postrojek na morčátko zlehka položit. Celou dobu mluvíme na morčátko tichým,uklidňujícím hlasem. Potom už můžeme bez obav morčátko do postrojku navléct(ale mlíčáky klidně dávej dál:-))a dát mu prostor na běhání.(POZOR:poprvé morčátko pouštějte v jemu známé místnosti nebo v uzavřeném výběhu!)

A když se bojí.....

Když se vaše morčátko i po pomalém startu bojí a jen když postrojek vidí, uteče do domečku, je načase začít s navykací kúrou,která může trvat pár dní, týdnů, týdnů, měsíců, ale také si morčátko nemusí zvyknout vůbec. Celá navykací kúra spočívá v návodu nahoře akorát musíte déle čekat,než se morčátko uklidní a začne jíst(to u nás není problém!:-)). Aby jste morčátko lépe po ''kúře'' uklidnili,zašněte ho hladit a vyčesávat, aby morčátko poznalo, že už na hřbetě nemá nic.

Některá morčátka si na zvláštní věc na hřbetě nezvyknou nikdy,jiná postrojek snesou, ale jen v případě, že ho má i jiné morče nebo jiné zvíře.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

čau

(morče, 4. 10. 2008 19:30)

prosím co to je postrojek,???? a na co s epoužívá??

Re: čau

(kaja, 28. 10. 2012 8:10)

postrojek je neco jak pro psa pbojek

RE: co to jepostrojek?

(ANDY@colly, 19. 8. 2009 18:12)

Myslím, že z článku je patrné, že se jedná o vodítko s postrojkem, ješ se pomocí několika řemínků (zejména dvou) přidělá na morčecí tělíčko a je pak možné s morčíkem chodit na procházku. Jinak stačí zadat na Googlu klíčové slovo POSTROJEK a vyjede vám tam několik obrázků.

????

(LOLA, 3. 2. 2008 17:26)

CO JE TO POSTROJKA??

ahoj

(mates, 16. 1. 2008 19:31)

cetla jsem v knize ze postrojky jsou pro morčata nevhodne