Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pacient

27. 3. 2007

Ahoj všichni, máme pro vás jednu fantastickou novinu z domova jménem Korálek. Jelikož máme hodně rády zvířátka od letošního září já i Nika docházíme na chovatelský kroužek do místního DDM. A jelikož jsou našimi nejoblibenějšími zvířaty morčátka, staráme se právě o ně.

26.3. jsme byly znovu na chovateli a díky krásnému počasí jsme se rozhodli pustit tamější morčátka do výběhu. Po půl hodinovém řádění celé rodinky jsme se rozhodli že morčátka uklidíme, ale co se nestalo :-(! Jeden neopatrný kluk upadl a omylem šlápl na  nožičku jednoho morčecího miminka. Malé morčátko začalo bolestně kvikat :-( Zjistili jsme že nožička malého ubožátka je celá pokřivená,  a tak nás náš vedoucí poslal k veterináři. O půl hodiny později jsme dorazili s malým morčátkem do ordinace. Pan doktor zvířátko prohlédl a řekl, že to zřejmě bude pohmožděnina. Dal, tehdy ještě bezejmennému, morčátku dvě injekce, jednu nám dal domů a objednal nás na kontrolu.

Mamka souhlasila, že si malého můžeme alespoň chvíli ponechat :-) A tak jsme neváhali a připravily jsme mu bydlení (viz. JAK BYDLÍME).Také nás čekal jeden velmi důležitý ůkol - pojmenovat ho! Padali různé návrhy: skořicátko (je skořicově hnědý), lysinka ( na hlavě má malinkatou lysinku)...atd. Nakonec jsme ale usoudili, že ač je celý pěkný. nejhezčí jsou na něm velké jakoby korálkovité oči. A tak jsme měli jméno! Korálek! 

Ten den jsme ho ještě nechali v klidu odpočívat, ale na druhý den jsme měli v plánu seznámit ho s našema holkama.  Holky, které ve svém téměř roku, ještě neměli samečka se na něj vrhli! Začali se celé natřásat a vrčet na něj. Zato malému Korálkovi se zřejmě stýskalo po mamince, jelikož jim lezl pod bříško a tahal je za cecíky :-)

A jak to dopadlo? Byly jsme znova u pana doktora a ten ho znova opíchal  a dal nám medicínu domů a poslal nás na další kontrolu. Jak dopadne ta, ještě nevím, jelikož tam jdeme teprve dnes ale musím říct, že se Korálkův stav stabilizoval, jelikož už na nožku došlapuje.  Jó a taky už začal papat :-) (nejvíce mu chutnají mlíčáky a ředkev) Tak ahoj, zítra znovu napíši abyste věděli jak to dopadlo :-)

Takže,včera jsme byli u pana veterináře.Ten si Korálka prohlédl a dal nám nějakou"černou mast".Máme mu ji prý nanášet jednou až dvakrát denně na oteklý kloub.Včera večer jsme to zkusily poprvé.Korálek ani neplakal bolestí:-)A já bych řekla,že se mu to i docela líbílo:-)Jo a abych nezapoměla,tu mast jsme dostaly proto aby Korálkovi ta nožka dřív ''uzrála''a aby oteklina praskla a z ní vytekl hnis.Až se tak stane budeme jááásat,takže se to určitě dozvíte.To by se totiž Korálek už asi úplně uzdravil!!!:-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jeeee

(Kimmy, 3. 2. 2008 17:18)

to byl pěkný příbeh!!!

RE: .......

(andy, 24. 4. 2007 13:43)

Jo, už je v poho:-)

.......

(evča, 23. 4. 2007 15:35)

chudáček malý..doufam že už je Ok...???????

RE: A dál, Konec

(andy, 2. 4. 2007 13:43)

Omlouváme se-máme málo času, už se na tom pracuje! :-)

Oprava

(Kačka, 31. 3. 2007 16:55)

Oprava - to končí

A dál..

(Kačka, 31. 3. 2007 16:54)

Jak je to dál????????????????????????????????????????????????????????????????????Taky mi tokončří slovem ,,Malé''!!!!!!!!!!!!

Konec

(Kája a Fifinka, 31. 3. 2007 13:14)

a jak to bylo dál? Me to končí slovem Male ? Ráda bych se dozvěděla, jak to dopadlo:-)! mejte se Kája a Fifinka. Mrkněte na mou novou stránku o koníčcích. Zní www.k-o-n-e.estranky.cz ahoj Kája a Fifinka